Ing. Jana Staňková Jeremenkova 9, 742 42 Šenov u Nového Jičína

Telefon

+420 724 145 973

Hypotéky

VYBEREME PRO VÁS HYPOTÉKU, KTERÁ PŘESNĚ SEDNE VAŠIM POTŘEBÁM A MOŽNOSTEM. Máte v plánu koupit si dům či byt? Pomůžeme Vám s jeho financováním

Nabízíme Vám:

Proč si vzít hypotéku?

Vlastní bydlení nikdo nikomu zadarmo nedá a ne každý má dostatek finančních prostředků, aby si mohl koupit vlastní dům či byt. Hypotéční úvěr představuje spolehlivé řešení financování bydlení. Lze jej použít i jako investiční nástroj při následném účelovém pronájmu financované nemovitosti. Proč je pořizování hypotéky v dnešní době tak velmi oblíbené? V minulosti byla výše úroků z úvěru mnohem vyšší, než je dnes. A právě díky neustále se snižujícím úrokům si hypotéku začíná pořizovat stále více lidí. Kromě snižujících se úroků je dalším důvodem vzrůstající obliby také návaznost na daně. Od roku 1998 je totiž možné snižovat základ daně o zaplacené úroky.

Výhodou hypotéky, oproti hotovostní koupi, je rozložení splácení na několik let i desetiletí. Měsíční splátky mohou být o něco vyšší nebo se vyrovnat výši nájemného a vy tak investujete do bydlení vlastního. Můžete si kdykoli bydlení upravit či úplně změnit a zhodnocujete tak svou investici.

Pokud si hypotéku správně naplánujete, získáte tak jeden z mála výhodných úvěrů. Investice do vlastního bydlení je určitě správným krokem. I když je hypotéka veliký závazek, bydlení ve svém za to stojí. Zaplatit nákup bydlení v hotovosti je pro mnohé naprosto nemožné, proto hypotéka představuje možnost, jak si zajistit bydlení a ještě k tomu žít ve vysněném rodinném domku či bytě. Koupit si vlastní bydlení není v dnešní době jen výsadou starších ročníků, které již mají něco našetřeno. Hypotéka je výhodná i pro mladé lidi, kteří ještě nepracují tak dlouho. Čím dříve si pořídíte vlastní domek či byt, tím více šetříte náklady za podnájmy a tyto finance již můžete dávat do vlastního.

Hypotéku si mohou pořídit jak fyzické, tak i právnické osoby. Hypotéka je vlastně způsob získání finančních prostředků na pořízení nového bydlení. Podmínkou získání hypotéky je zástava nemovitosti. Zástavou nemusí být jen nemovitost, na kterou je hypotéka poskytována. Může se jednat i o nemovitost patřící třetí osobě.

Časté dotazy klientů?

Potřebuji již na první schůzce nějaké dokumenty? A jaké?

První schůzka bývá převážně informativní a postačí, když si s sebou přinesete občanský, případně řidičský průkaz. Nebude na škodu, když doma pohledáte dokumenty, které by mohly být pro další jednání důležité. Například při refinancování hypotéky doneste svou starou smlouvu.

Proč si mám sjednat hypotéku přes nezávislého finančního poradce a ne sám přímo u své (případně jiné) banky?

Finanční poradce má přesnější a úplnější informace na trhu hypoték, s vyšší vyjednávací silou, která se projevuje u flexibility, rychlosti a podmínek nabízených služeb. Výhodou finančního poradce je nabídka komplexních služeb, tedy poradenství, servis, uzavření produktů a následná péče v jednom. Primárním faktorem je však odbornost a finanční gramotnost poradce.

Proč vždy není nejvýhodnější sjednat hypotéku u své banky, když u ní máte již nějakou dobu založený účet?

Existuje reálná možnost, že u jiné banky byste mohl/a mít lepší podmínky a v konečné fázi i levnější hypotéku než u banky, u které si vedete běžný účet.

Nebudu mít hypotéku dražší o výši provize finančního poradce?

Nebudete. Provize finančního poradce je poskytována finanční institucí, u které se uzavírá smlouva. Tato provize nemá žádný vliv na Vaši hypotéku, případně jiný finanční produkt, který s finančním poradcem uzavřete.

Platí se nějaká záloha za zprostředkování hypotéky?

Ne, žádný poplatek za zprostředkování se neplatí. Konzultace u mne jsou zcela zdarma.

Může žádat o úvěr klient s nízkým příjmem? Jaké má splátky?

Určitě, klient musí splňovat podmínku stabilního příjmu, který musí dokázat. Pokud tento příjem má, ale má jej nižší, je zvolena hypotéka podle možností klienta. Také splátky hypotéky budou nastaveny tak, aby je klient mohl bez problému splácet. Hypotéka tudíž bude na delší časové období. Každopádně nízké příjmy nejsou překážkou pro získání hypotečního úvěru.

NaHypoteky.cz